Mundurek pomaga m.in. unikać napięć związanych z niepotrzebną rywalizacją w ubiorze. Na co dzień uczniowie noszą w klasach młodszych granatowy sweter z tarczą, na której umieszczony jest herb, niebieską koszulkę polo, szare spodnie wizytowe, szare lub czarne skarpetki, ciemne obuwie. Dla klas najstarszych, siódmej i ósmej, przewidziany jest kasztanowy sweter z tarczą i herbem, białe polo, szare lub czarne skarpetki i półbuty typu boat shoes.

Kompletny strój szkolny powinien być noszony przez cały czas podczas zajęć szkolnych oraz wycieczek i wyjazdów. Wyjątek stanowią poniższe sytuacje:

• zajęcia wychowania fizycznego oraz wyjazdów na zawody sportowe, w czasie których obowiązuje strój sportowy,
  • dni, w których dyrektor szkoły lub wychowawca dopuścił określony strój.