We Fregacie kształcimy i wychowujemy chłopców zawsze zgodnie z najwyższymi standardami. Od zawsze stawiamy na wartości chrześcijańskie. Jako nieliczna w Polsce szkoła, włączamy rodziców w proces edukacji w ramach tzw. tutoringu rodzinnego. Nauczanie odbywa się we Fregacie w sposób zindywidualizowany, biorący pod uwagę cechy i umiejętności każdego dziecka.

Tu chłopcy mają przestrzeń do bycia sobą. Codzienne przerwy rekreacyjne odbywają się w lesie, co sprzyja kontaktowi z naturą i wspaniałym zabawom rówieśniczym na świeżym powietrzu. Rozwijamy pasje uczniów poprzez spektakularne zajęcia techniczne, naukę szachów z trenerem, zajęcia wychowania fizycznego na basenie oraz wiele innych atrakcyjnych aktywności.

Uczymy chłopców właściwej postawy nie z książek, lecz w sytuacjach życia codziennego, tj. w trakcie wycieczek, podróży komunikacją zbiorową, spożywania obiadów, zachowania w teatrze. W klasach młodszych uczniowie biorą udział w licznych wycieczkach szkolnych, poszerzających podstawę programową i dających możliwość nauki samodzielności.

‘Fregata – Więcej niż edukacja’ – codziennie nasza wyjątkowa kadra stara się udowadniać, że to nie tylko puste hasło. Podejmij wyzwanie razem z nami.