Ich historia zaczęła się 11 lat temu od marzenia grupy rodziców o miejscu edukacji – przedszkolu i szkole – które będzie podtrzymywało pierwszoplanową rolę rodziców w wychowaniu dzieci, zapewniało wysoki poziom edukacyjny i gdzie będzie panował chrześcijański duch.

Tak powstała pierwsza placówka, a konkretnie przedszkole „Fregaty” przy ul. Startowej na gdańskiej Zaspie. Następne placówki zakotwiczyły przy Cystersów 13, gdzie działa obecnie szkoła dla dziewcząt oraz przedszkole, przy ul. Do Studzienki 38 we Wrzeszczu, a całkiem niedawno – na Ujeścisku, przy ul. Przemyskiej 17.

Projekt inny niż wszystkie

Wyróżnia ich fakt, że prowadzą szkoły, w których dziewczęta i chłopcy uczą się oddzielnie. Są to jedyne w Trójmieście szkoły edukacji zróżnicowanej. Ten model pozwala każdej osobie – dziewczynce i chłopcu – rozwinąć w pełni swój potencjał.

Czytaj więcej na stronie Gościa Niedzielnego